Tengu

Data wykonania: 12.2012

Klient: Tengu

Rodzaj projektu: Rebranding, Projekt i wykonanie materiałów drukowanych, Opracowanie szeregu ilustracji na potrzeby promocji marki

www.tengu.no

Tengu Fitness to marka, dziecko pasjonata z dziedziny szeroko pojętego fitnessu – Pawła Widuto.
Mieszkający od kilku lat w Norwegii Polak z dużym powodzeniem zdobywa zainteresowanie coraz to większej liczby ludzi z całego świata, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie i ciało. Zaraża ich swoim oddaniem i pasją do tego co robi. Bardzo aktywny zarówno na sali treningowej jak i w mediach społecznościowych dzieli się technikami, które doskonali i dodaje motywacji tym, którym jej brakuje.

Z marką współpracujemy od kilku lat z dużym powodzeniem projektując zarówno ilustracje na odzież sportową, materiały drukowane jak i plakaty promujące seminaria prowadzone przez Pawła.

Przygoda z Tengu Fitness rozpoczęła się jednak od dość typowej kolejności czyli od projektu logo. Firma działała dłuższy czas na rynku ze znakiem, który nie oddawał w pełni charakteru marki a do tego był nieczytelny oraz ciężki w reprodukcji na materiałach reklamowych. Po zapoznaniu się z historią powstania firmy i jej nazwy oraz osobą Pawła zaproponowaliśmy projekt, który z dużym powodzeniem towarzyszy marce do dnia dzisiejszego.

Sygnet przedstawia symboliczny wizerunek mitycznego tengu, który według japońskich wierzeń był połączeniem człowieka i ptaka. Całość zamknięta jest w formę tarczy, która stanowi dla właściciela marki istotny element odnoszący się do jego zainteresowań i osoby. Typografia, która zamyka kompozycję zawiera w sobie odniesienia do wschodniej kultury przy zachowaniu nowoczesnego wizerunku i dostatecznej czytelności.

Poniżej, z racji dużej ilości opracowanych projektów prezentujemy jedynie wybrane, które powstały na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki dużej swobodzie jaką mamy przy projektowaniu materiałów dla Pawła współpraca jest przyjemna i owocna, a każdy projekt jest próbą nowej techniki oraz spojrzenia na temat z innej perspektywy.

Wspieramy Tengu w osiąganiu nowych celów do dnia dzisiejszego i mamy nadzieję, że stan ten utrzyma się jeszcze przez długi okres czasu.

Tengu Fitness 05
Tengu Fitness 06
Tengu Fitness 03
Tengu Fitness 04
Tengu Fitness 01
Tengu Fitness 02
Tengu Fitness 07
Tengu Fitness 08
Tengu Fitness 09

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail