Informacje o projekcie

Data wykonania: 02.2014

Klient: Ropoż

Rodzaj projektu: Rebranding, Projekt strony www, Projekt i wykonanie materiałów drukowanych

www.ropoz.pl

Ropoż to lokalna firma zajmująca się sprzedażą detaliczną i świadczeniem usług z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony człowieka w miejscu pracy.

Posiadająca ponad 20letni staż firma funkcjonuje na rynku z dużym powodzeniem. Systematycznie rozwijając swój asortyment i jakość świadczonych usług ambitnie brnie do przodu.
Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu prac mających na celu unowocześnienie wizeruneku marki, który pozostał daleko w tyle za prężnie działającą firmą.

Prace rozpoczęliśmy od najcięższego zadania czyli liftingu logo. Ze względu na brak atrakcyjnych wizualnie i merytorycznych elementów zawartych w dotychczasowym znaku postanowiliśmy odważnie zaproponować nową koncepcję logotypu, który odbiegał w niemal każdym aspekcie od swojego starszego brata.
Ryzykowne działanie przyniosło efekty w postaci nowoczesnego projektu, który spotkał się z gorącym przyjęciem zarówno wśród zlecających, jak i otoczenia branżowego.

Nowe logo zostało zbudowane w oparciu o minimalistyczny sygnet oraz solidną typografię. Znak to energiczny symbol ognia nawiązujący pośrednio do owalnych kształtów starego logo oraz kolorystyki (połączenie żółci i czerwieni). Logotyp dzięki dynamicznym, ciężkim liternictwie zyskał na wyrazistości oraz czytelności. Całość dumnie stoi na czele marki, która teraz z dodatkowa energią stawia kroki w kierunku kolejnych etapów rozwoju.

W dalszej kolejności przyszła pora na projekty drukowane. Zajęliśmy się zarówno opracowaniem ich jak i realizacją. Wśród wykonanych prac znajdują się elementy reklamy zewnętrznej, poligrafii czy gadżetów reklamowych. Ze względu na pokaźną ilość prezentujemy tylko niektóre z nich.

Szukasz projektanta graficznego?

Spodobały Ci się prezentowane powyżej projekty i chciałbyś abyśmy wykonali podobne dla Twojej marki? Napisz do nas i zapytaj o warunki współpracy.

Kontakt z nami

FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail