Wimet

Data wykonania: 06.2014

Klient: Wimet

Rodzaj projektu: Rebranding

www.wimet.eu

Wimet to firma zajmująca się szeroką gamą usług z zakresu prac ślusarskich i spawalniczych. Istniejące kilka lat na rynku przedsiębiorstwo obsługuje klientów zarówno indywidualnych jak i biznesowych.

Prace związane z odświeżeniem wizerunku rozpoczęliśmy od przebudowy logo, które w zastanej formie nie odzwierciedlało charakteru świadczonych przez firmę usług. Nowa koncepcja została stworzona od podstaw w oparciu o autorską typografię stworzoną na potrzeby tego projektu.

Charakter znaków odnosi się do technicznych aspektów świadczonych usług. Minimalistyczna forma sprzyja rozpoznawalności jak i łatwości reprodukcji znaku.

Zależało nam na oszczędności w kolorach i formie z  racji tego, że nieczęsto logo będzie wykorzystywane w towarzystwie kurzu i ciężkiej fizycznej pracy. Główny cel to przede wszystkim użyteczność i unikalność.

Prace nad materiałami uzupełniającymi zostały odłożone na niedaleką przyszłość. Mimo to przedstawiamy koncepcje, które na tę chwile powstały i spotkały się ze wstępną akceptacją klienta.

Szukasz projektanta graficznego?

Spodobały Ci się prezentowane powyżej projekty i chciałbyś abyśmy wykonali podobne dla Twojej marki? Napisz do nas i zapytaj o warunki współpracy.

Kontakt z nami

FacebooktwitterpinterestlinkedinmailFacebooktwitterpinterestlinkedinmail